Levné štěpkování v Praze a středočeském kraji

V posledních letech došlo k výraznému zpřísnění spalování dřevního odpadu na zahradách i v lesích (zejména na území Hl. m. Prahy) a tak řada jednotlivců, firem i úřadů řeší otázku, co s vyřezaným materiálem. Jako nejvhodnější alternativa se nabízí právě štěpkování. Oproti odvážení větví na skládku je tato metoda ekologická i ekonomická. Je zbytečné vyhazovat něco, co nám velmi dobře poslouží zpětně při úpravě zahrady nebo veřejné zeleně.

Nabízíme vám proto naše služby v této oblasti, a to za bezkonkurenční ceny již od 100 Kč za krychlový metr klestu (koncová cena včetně všech daní, obsluhy a často i dopravy). Samozřejmě - nemůžeme se cenově rovnat s drtící linkou, ale ne každý má materiálu 1.000 m2, aby se mu tato linka vyplatila. A právě na menší objemy jsme tu my.

 

Vlastníme profesionální štěpkovač od italské firmy Pezzolato (konkrétně typ 110) s japonským dieselovým motorem Yanmar. Tento stroj je tažen za osobním automobilem a zvládá seštěpkovat dřevní materiál až do průměru cca 13 cm. Větší průměry se již dají použít vhodněji k topení. Srdcem tohoto stroje jsou dva ostré nože a dva podávací válce, díky čemuž dochází k rozsekání materiálu na štěpku o velikosti cca 2-5 čtverečních centimetrů (s občasnými většími kusy lýka). Stroj je vybaven komínem pro odvod štěpky, který umožňuje otočení do 340°, díky čemuž lza přesně upravit, kde má štěpka ležet, případně lze snadno rozfoukat plošně k zetlení.

Díky střední velikosti je štěpkovač vhodný jak pro práci v lese nebo veřejné zeleni, tak pro práci na zahradách. Zároveň je ovšem řádově výkonější než drobné zahradní drtiče (průměrné seštěpkované množství je 10-15 m3 klestu za hodinu).

 

Náš štěpkovač:

/album/a1/a-jpg/ /album/a1/b-jpg/ /album/a1/c-jpg/ /album/a1/d-jpg/ /album/a1/e-jpg/ /album/a1/f-jpg/ /album/a1/g-jpg/ /album/a1/h-jpg/